سوالات متداول

اتصالات فلکسکو از نظر قیمت، استحکام و دوام برتری هایی نصب به اتصال سوپراسکرو دارند. از آنجا که جنس اتصالات فلکسکو از انواع آلیاژهای فلزی ضدسایش بوده و جنس اتصال سوپراسکرو رابر می باشد، اتصال فلکسکو بسیار محکم تر و قابل اتکاتر خواهد بود. اما شاید بزرگترین ضعف سوپراسکرو پارگی طولی پس از استفاده ی بلند مدت می باشد که این مشکل در اتصالات فلکسکو مشاهده نمی شود.
در طی حمل مواد توسط تسمه نقاله، خصوصا مواد مرطوب، همواره مقداری از مواد روی سطح تسمه نقاله میچسبد. اتفاقی که ممکن است سیستم تسمه نقاله را دچار مشکلات فراوانی از جمله تجمع مواد در طول مسیر و کاهش راندمان حمل، انحراف خطرناک تسمه نقاله، فرسایش رولیک ها و البته توقف خط برای تمیز کردن سیستم تسمه نقاله می کند. توصیه ی اکید ما برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی استفاده از اسکریپر می باشد.
اتصالات مکانیکی شرکت فلکسکو انواع مختلفی دارند که توصیه می شود برای صنایع سنگین و نیمه سنگین از اتصالات لولایی و BSP استفاده شود. برای انتخاب سایز مناسب اتصالات باید مواردی همچون کوچکترین قطر درام و ضخامت تسمه را در نظر گرفت. توصیه می شود برای انتخاب این اتصالات با مشاورین شرکت آترین اشتاد تماس بگیرید.
انحراف تسمه نقاله به دلایل متفاوتی رخ می دهد که می توان آنها را به سه دسته ی اتفاقی، تناوبی و دائمی طبقه بندی کرد. تجمع رطوبت و آشغال روی تسمه در مسیر برگشت، تجمع مواد روی پولی ها یا آیدلرها و یا تسمه، تاثیر نور آفتاب و یا جهت وزش باد به یک سوی تسمه نقاله، خیس بودن یک سمت تسمه نقاله و سایر عوامل محیطی در دسته ی دلایل اتفاقی انحراف تسمه نقاله می گنجند. از دلایل تناوبی انحراف تسمه نقاله می توان به بارگیری خارج از مرکز مواد روی تسمه نقاله، کش آمدن سطح تسمه به صورت اتفاقی، تغییر در مسیر حرکت تسمه و اتصال یا ولکانایز نامناسب و نادرست اشاره کرد. تنظیم نبودن آیدلرها و پولی ها در 3 محور، فونداسیون نامناسب یا غیر هم تراز، عدم تنظیم سیستم کششی تسمه، رولیک های غیر استوانه ای و فرسوده، کشش بیش از حد یا کمتر از حد تسمه نقاله و عیوب موجود در منجید تسمه نقاله هم از دلایل دائمی انحراف تسمه نقاله هستند.
انحراف تسمه نقاله ممکن است ضایعات جبران ناپذیر و خطرناکی برای سیستم تسمه نقاله یا پرسنل ایجاد کند. برای حل این مشکل ابتدا باید عوامل دقیق بروز انحراف را تشخیص داده و سپس آنها را رفع کرد. آخرین راه حل برای مقابله با چنین مشکلی استفاده از انحراف گیر تسمه نقاله می باشد.
پارچه ایراسلاید معمولا از الیاف پلی استر تولید می شوند. برش لیزری این برتری را نسبت به دیگر برش ها دارد که کاملا دقیق و بدون خطا است. به علاوه باعث می شود لبه های پارچه کاملا سیل شده و بدون کوچکترین خطایی برش بخورند.
برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید از نوار مخصوص فلکسکو لاک به درستی استفاده کرد. برای این کار ویدیوی آموزشی نصب اتصال فلکسکو را باید به دقت تماشا کرده و موارد ذکر شده را مو به مو اجرا کنید.
Steel: برای اکثر کاربردها مثل سیمان، سنگ و... Stainless Steel: مقاوم در برابر سایش، خوردگی و مواد شیمیایی با خواص آنتی مگنتیک MegAlloy: مقاومت سایش عالی داشته اما در برابر مواد شیمیایی مقاومت پایین تری دارد. Promal: مقاومت در برابر سایش بالا در محیط های خورنده Everdure: ضد انفجار (آلیاژ مس و سیلیکون) با مقاومت سایش و شیمیایی پایین
تجمع مواد در طول مسیر و کاهش راندمان حمل، انحراف خطرناک تسمه نقاله، فرسایش رولیک ها و توقف خط برای تمیز کردن سیستم تسمه نقاله از عواقب خطرناک و هزینه بر پاک نکردن مواد برگشتی می باشند.
از میان ویژگی های منحصر به فرد اسکریپرهای شرکت هوش آلمان می توان به تنظیم ارتفاع تیغه ها به طور مجزا، تیغه های خود تنظیم اتوماتیک، اصول ساده کاردک های معمولی، مدول های منعطف با حرکت تسمه، ثبات در کشش، تیغه های همپوشان، پایه فنری منحصر به فرد و تیغه های ضد سایش با عمر طولانی اشاره کرد.
درخواست مشاوره
021-44985667

نیاز به مشاوره دارید

فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.